>>> omluvte dočasnou nedokončenost této sekce <<<

Tuto sekci jsem pojala pouze z osobního hlediska, obecné informace o dracích jsou již na Draci.info a je tedy zbytečné se opakovat. Najdete zde popis mého dračího já, pár fotek mé sbírky dračích pokladů, něco málo o vzniku Draci.info a také upomínku na nedokončený projekt DragonOnline.

Jak jsem přišla k drakům?

jadraci
já na "drakovi" (ZOO Ústí nad Labem 1987)

...od malička jsem nechápala princezny, proč nechtěly být s drakem, který je unesl.... nechápala jsem, jak můžou být ještě vděčné nějakému princi, který zabil tak nádherného tvora ...... Proč musel ten zlý být vždycky drak????? Nesnášela jsem všechny drakobijce a princátka...... Ale naštěstí se našlo i pár pohádek, kde byli dráčci jako kladní hrdinové - večerníček o drakovi Ajaxovi je asi nejlepším příkladem;o)... no, asi bych byla "hrozná" princezna, protože bych spíš chudáka draka unesla já :oDD
Když mi byly asi čtyři roky, vzali mě rodiče na výlet do ZOO v Ústí nad Labem. To sice nezní nějak výjimečně, ale svým způsobem to výjimečné bylo. Měli tam totiž dřevěné modely dinosaurů - hned jsem si je musela vyzkoušet:oDD
Ehm... jak jistě vidíte, tak ti Dinosauři nebyli zrovna anatomicky správně, ale co se také dalo v té době (asi rok 1987) čekat. Já jsem si každopádně myslela, že jde o draky a byla jsem z toho naprosto unešená. Když mi rodiče vysvětlili, že ti "Dinosauři" dokonce existovali, byla jsem ještě unešenější a chtěla jsem o nich vědět víc a víc;o) Tak jsem ke svým pátým narozeninám dostala Knihu o pravěku (takovou tu bichli s ilustracemi od Buriana). Byla v ní ale spousta chyb a na dinosaury se tam pohlíželo jako na těžkopádné studenokrevné plazy, kteří byli schopní přežít snad jen nějakým zázrakem. Ale aby to tu neskončila jako přednáška o dinosaurech - prostě touho knihou začlo mé dinosauří bádání, které dostalo šanci se rozvinout až s příchodem filmu Jurský park. Až tehdy byly konečně dostupné i nějaké vědecky hodnotné knihy :o) A tak jsem četla a četla, tvořila jsem si své názory na všechny "dinosauří teorie". Postupem času můj horlivý zájem o dinosaury slábl a já se pomalu ale jistě vracela k drakům:o) Tím ovšem nemyslím, že bych o dinosaury ztratila zájem. To ani náhodou:o) Jen už jsem došla do stádia, kdy jsem je měla nastudované do takové míry, že už to snad víc nešlo a nebavilo mě dál číst dohady a teorie, protože už jsem na ně měla vlastní názor. Začala jsem tedy sbírat dračí obrázky a založila jsem si stránku, kde jsem jim věnovala jednu sekci;o) Drak je totiž opravdu široký pojem, nejsou zde žádné meze - můžete si představit opravdu cokoli. Proto mě na nich fascinovala možnost schopnosti letu a možnost mít všelijaké výrůstky a rohy, bez jakéhokoli vědeckého omezení - drak je prostě tvor podle individuálních potřeb a představ.

Co pro mě tedy znamená pojem DRAK?

... jak už jsem nakousla výše - Drak je podle mě velice individuální záležitost. Řekla bych, že drak ztělesňuje jakési "druhé" nebo možná spíš "skutečné" JÁ osoby, která si ho představuje. Své "JÁ" se dá samozřejmě vyjádřit různými způsoby a já si myslím, že drak je jedním z nich právě díky možnosti takové značné variability. Drak, jako takový, pro mě symbolizuje nepřekonatelnou sílu, nezničitelnost a dokonalost - a kdo by si nepřál být takový, že? ;o)
Myslím, že nemá cenu psát o tom, jak sbírám vše dračí;o) Za zmínku možná stojí jen to, že nemám moc ráda čínské draky, protože jich je všude spousta a ani mi nejsou moc sympatičtí:o/ Pak se ještě přiznám, že největší úchylku mám na dračí trička, protože mě těší, když můžu mít pořád nablízku to, co mám ráda. A také, samozřejmě, že je to na první pohled vidět.o)

černočervená ~ fialová
Mapa stránek | © MetalDragoness 2007 | Valid HTML 4.01 Strict