Draci.info je web shromažďující veškeré dračí informace, které z velké části prezentuje veřejně. Dále slouží jako neveřejné komunitní fórum pro opravdové zájemce o draky a pro draky samotné.
Vznik

O vzniku by měl psát spíše Flaiming, zakladatel Draci.info. Tento text je tedy jen můj pohled na to, jak jsem k Draci.info přišla a jak jsem víceméně přihlížela jeho vzniku.
Vše začalo Flaimingovým prvním webem o dracích dragonflame.mysteria.cz, který zahrnoval velkou galerii obrázků z internetu a drakovědné články z časopisu Pevnost. Tehdy se mi Flaiming ozval do mé návštěvní knihy, že zdraví dalšího blázna do draků ;o] A tak jsme spolu tak nějak zůstali v kontaktu.
prvni info
první design Draci.info
tehdy ještě bez registrace

Flaim si po čase pořídil doménu draci.info a vytvořil kompletně nové stránky (viz obrázek vpravo). Tento web ještě neumožňoval registraci, byla to v podstatě jen vylepšená verze Dragonflame.
První verze Draci.info s registrací (a s novým designem od Olven) přišla se začátkem roku 2005. Nejprve jsem tomu moc nevěřila, neznala jsem kromě Flaiminga nikoho, kdo by se o draky vážně zajímal a tak jsem se s trochu skeptickým pohledem zaregistrovala a čekala, co se bude dít. Dokonce jsem se původně registrovala jako drakovědec, který se o draky "pouze zajímá". Tehdy jsem o svém dračím já neměla ani tušení, měla jsem sice díky Flaimovi trochu ponětí o furry komunitě, ale jako furry jsem si nepřipadala a stále se za furríka nepokládám, proto ta počáteční shovívavost.
Uběhly první dva měsíce a díky automatické registraci mělo Draci.info už přes sto členů a jejich počet neustále rostl. Postupně přibývala a ožívala diskuzní fóra na nejrůznější dračí témata a já jsem k milému překvapení začala zjišťovat, že draci nejsou tak zapomenutí tvorové, jak se původně zdálo. Najednou jsme nebyli jen dva blázni do draků, bylo nás víc, mnohem víc než jsme čekali ... a tak to všechno začalo ;o]


Vývoj

S prudkým nárůstem nových členů a se zvýšenou aktivitou v diskuzních fórech už Flaiming nestíhal správu celého webu a tak mi s mým nadšeným souhlasem udělil práva na správu fór. Stala jsem se tedy, pro mě trošku nečekaně, administrátorem Draci.info a tímto také děkuji Flaimingovi za jeho důvěru. Tehdy mě to hodně překvapilo, protože mě do té doby vůbec nenapadlo, že bych mohla něco takového dělat.
Dalším mezníkem v historii Draci.info byly první dračí slety na jaře 2005 v Praze. Díky nim se spousta členů zpřátelila i v reálu a Draci.info tak přerostlo pojem pouhého webu. V květnu k nám tak poměrně rychle po registraci přibyl Motig jako další administrátor. Tou dobou mělo Draci.info asi 400 členů, registrace byla stále automatická a tento stav už začínal být nezvladatelný. Postupně jsme tedy promazávali duplicitní registrace a neaktivní členy s nevyplněným profilem a zavedli jsme schvalovanou registraci.
V létě 2005 se začaly projevovat technické nedostatky Draci.info a nastalo období přesouvání z hostingu na hosting a z toho plynoucích problému a několikadenních výpadků. Někdy v tomto období navrhl Motig kompletní přepsání Draci.info včetně nového systému registrace a navíc s povinnou přeregistrací všech stávajících členů.
V říjnu 2005 tak začaly práce na "novém infu" a registrace byla dočasně pozastavena. To se však nečekaně protáhlo a mnozí už ani nedoufali, že se kdy registrace znovu spustí.
Dlouho očekávaným datem byl nakonec 27.6.2006, den spuštění nového infa. Od té doby se stalo mnoho událostí, které by jistě stálo za to zaznamenat. Spousta členů si k nám našla cestu, někteří také dobrovolně či nedobrovolně odešli. A ať už byla příčina jakákoliv, nikdy se nepovede dosáhnout 100% spokojenosti.
Draci.info má pozitivní i řadu negativních ohlasů, je to poměrně velká komunita, která se zapsala do českého internetového povědomí a jako každý spolek bude mít své odpůrce i zastánce. S tím se nedá nic dělat a vypovídá to pouze o jediné jisté věci: Draci.info žije ;o]


banner info

černočervená ~ fialová
Mapa stránek | © MetalDragoness 2007 | Valid HTML 4.01 Strict